hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

4 tipy, ako byť produktívnejším zamestnancom

dátum pridania: 27.07.20-07:03

Pracujete tvrdo, dávate do práce všetku svoju silu, ale z nejakého dôvodu sa požadovaný výkon stále nedostavuje? Čo sa to s vami deje a ako túto situáciu zvládnuť?

Máme pre vás niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžete týmto nepríjemným situáciám  čeliť.

kancelarsky nabytok kosice

Pred začiatkom práce si stanovte ciele

Zamyslite sa nad účelom, ktorý vaša práca má. Ak neexistuje žiadny účel a plán, môžete svoje  zameranie a sústredenosť veľmi rýchlo stratiť. Ak viete, prečo konkrétne veci robíte, máte predsa motiváciu a zmysel robiť ich čo najlepšie.

Ak by ste sa pritom predsa len veľmi rýchlo unavili, dajte si pauzu, sadnite ku pohodlnému konferenčnému stolíku a vychutnajte šálku lahodnej kávy. 

Zbavte sa rušivých elementov

Príliš veľa rušivých elementov vás bude v práci určite brzdiť. Mobil, emailová komunikácia alebo sociálne siete vypnite. Vyhraďte si čas, kedy budete sústredený len na prácu a po jeho uplynutí sa môžete na moment odreagovať. Aby ste sa pri dlhodobom sedení za pracovným stolom a pred počítačom aj dobre cítili, vyberte si na sedenie správne kancelárske stoličky, ktoré sú ergonomicky tvarované, pevné a pohodlné. 

Robte si prestávky

Ak sa cítite unavení, urobte si krátku prestávku. Šéf vás za to určite nevyhodí, pretože je aj v jeho záujme, aby ste mali na prácu ideálne podmienky a energiu. Prestávky sú oveľa efektívnejšie ako prekonať únavu na úkor práce. Ak ste unavení, pracujete pomalšie, robíte viac chýb a rozptyľujete sa. Postavte sa, prejdite sa po miestnosti, otočte ruky, nohy, zohnite sa, zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite, prípadne sa nadýchajte čerstvého vzduchu. Pomáha to.

Udržuje rovnováhu v rôznych oblastiach života

Vieme, že nie je možné byť rovnako efektívny vo všetkých oblastiach súčasne, preto sa zameriavajte na pilotné projekty, pričom neustále venuje pozornosť takým dôležitým aspektom života, ako sú: zdravie, rodina a odpočinok. Napokon, práve tieto sféry dodávajú telu potrebnú energiu.

Nie je to nič náročné, čo by ste nedokázali a energiu na prácu získali. Stačí pár jednoduchých zmien zavedených systémov a efekt sa dostaví!

Zdroj obrázka:Artem Zamula/Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!