hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

5 vecí, ktoré zažijete len v talianskej Kalábrii

dátum pridania: 13.10.17-11:26

Vitajte v Kalábrii, na samotnej špičke legendárnej talianskej topánky. Pod úpätím Apenín sa ukrýva slnečná krajina s najkrajšími plážami v Európe. Zažite pravú taliansku atmosféru na mieste, kde svoj najväčší románik prežil aj maestro Michelangelo.


Zaleťme si spolu na tohtoročnú poslednú dovolenku a pristaňme priamo pod Apeninami. V krajine poetov, sochárov. V krajine, ktorá chutí šťavnatými červenými cibuľkami, čili a sladkým mladým vínom. V krajine, kde celý rok platí len jediný zákon: Dolce Vita! Ak by ste mali talianske more zažiť len raz za život, dovolenka v Kalábrii je tá správna voľba! A máme na to hneď päť dôkazov:

1. Najkrajšie pláže v Európe

Kalábria sa vďaka ideálnej polohe na špičke Talianska môže pýšiť najkrajšími a najčistejšími plážami, ktoré si môžete užívať od mája až do polovice októbra. Spomedzi všetkých kalábrijských pláží turisti najviac obľubujú pláž Tropea s azúrovým morom a bielučkým pieskom, pláže Scilla či Pizzo Calabro. Nech sa však vydáte na akúkoľvek pláž, všade na vás čaká azúrové more a biely piesok či kamienky.

2. Tropea – perla Kalábrie

Práve mesto Tropea sa považuje za perlu Kalábrie. V okolí sa nachádzajú najkrajšie pláže, prírodné scenérie a mesto je posiate historickými pamiatkami. Za návštevu určite stoja aj mestá Scilla, Catanzaro, Lamezia Terme či mnoho ďalších. V Kalábrii nemôžete nikdy šliapnuť vedľa. Za múrmi každého starobylého mesta na vás čakajú úzke spletité uličky plné pravých talianskych reštaurácií, trhov a domácich pochúťok. Ak si chcete z dovolenky v Kalábrii priniesť suvenír, rozhodne by to mal byť tradičný pokrm nduja – roztierateľná saláma s čili.

3. Zmrzlina Tartufo

Celý svet sa snaží napodobniť jej chuť, no túto čudne vyzerajúcu zmrzlinu ochutnáte jedine v mestečku Pizzi. Že vám Tartufo nič nehovorí? Ide o orieškovú zmrzlinu, v ktorej sa ukrýva tekutá horká čokoláda, a je obalená v kakau. Názov dostala podľa vzhľadu – tartufo znamená v preklade hľuzovka. Jej originálnu receptúru vlastní Gelateria Bar Belvedere. Prezradí ju rad turistov na hlavnom námestí.

4. Mesto duchov Rocca di Pentedattilo

Kalábria sa nachádza v prevažne hornatej časti Talianska. Dodnes sa v horách ukrývajú malé mestečká. Mnohé z nich, ako aj Rocca di Pentedattilo, museli v minulosti ich obyvatelia opustiť, a tak sú z nich dnes mestá duchov – lákadlá pre turistov, ktorí sa chcú pred pražiacim slnkom ukryť v horách.

5. Aspromonte

Kalábria ulahodí aj náročným turistom, ktorí milujú hory a poriadne túry. Aspromonte je národný park a zároveň najvyššie pohorie regiónu. Z jeho vrchov vidno aj sopku Stromboli, na ktorú sa môžete vydať loďkou.

Zdroj: bigstockphoto.com

Očarila vás Kalábria a hľadáte last minute dovolenku v Taliansku? V Kalábrii nemusíte nikdy nič dopredu plánovať – kamkoľvek sa vydáte, čakajú vás nádherné pláže, prekrásne scenérie, historické pamiatky a chutná gastronómia. Ak sa chcete o čarovnej Kalábrii dozvedieť ešte viac, navštívte pobočku CK Solvex v Košiciach, kde pre vás ušijeme dovolenku na mieru. Zažite s nami pravú Kalábriu, kde sa z každého miesta ozýva staré talianske zaklínadlo: La vita è bella – Život je nádherný.

 

CK Solvex

 Alžbetina 31, 04001 Košice I

+421262413430

kosice@solvex.sk

www.solvex.sk
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!