hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ako ochrániť domov počas vašej neprítomnosti?

dátum pridania: 24.04.22-21:33

Pomaly ale isto blížiaca sa prázdninová sezóna je ideálnym obdobím pre zlodejov. Dom alebo byt je prázdny, obyvatelia sú preč a poštová schránka preplnená. Ak si náhradný kľúč odkladáte pod rohožku, páchatelia to majú naozaj ľahké. Aby ste tomu predišli, ponúkame vám optimálne riešenia na ochranu majetku počas vašej neprítomnosti.

Ide o efektívne spôsoby, pomocou ktorých budete mať (bez ohľadu na vašu aktuálnu polohu) pod kontrolou celý objekt.

moderny elektronicky system
Nepodceňujte odstrašujúce svetlo
Nainštalujte si časový spínač na LED osvetlenie dvora alebo terasy. Vlámaniu pod rúškom tmy sťažuje aj detektor pohybu, ktorý osvetľuje vchod do domu. Všetko stačí napojiť na šikovný, inteligentný a moderný elektronický zabezpečovací systém.
 

Dajte preč z dohľadu všetko náradie
Zlodeji musia pôsobiť nenápadne, preto nenosia so sebou žiadne komplikované a podozrivé doplnky. Pokiaľ ale necháte na záhrade či terase odložené náradie, rebríky, skrutkovače a podobné veci, môžete im prácu výrazne uľahčiť.
Je preto dôležité neposkytovať im do záhrady žiadne pomôcky na prístup. Pomôcky na lezenie, ako sú rebríky a boxy, ako aj náradie uložte radšej do garáže.


Pozor na pivničné okná
Pred odchodom skontrolujte, či sú zatvorené všetky prístupové okná. Otvorené pivničné okno je často prehliadané a pritom vytvára jednoduchý vstupný bod pre zlodejov. Skúste na to v rámci prevencie ochrany majetku myslieť.
 

Vybavte svoj pozemok profesionálnym kamerovým systémom z Košíc
Nesmierne obľúbeným a osvedčeným spôsobom ochrany je video záznam. A práve ten môžete v prípade potreby veľmi jednoducho a rýchlo získať vďaka profesionálnemu kamerovému systému z Košíc.
Kamerový monitorovací systém alebo video monitorovací systém je súbor komponentov, ktoré sú zostavené tak, aby vytvorili bezpečnostné riešenie pre vaše prostredie. V skutočnosti vám systém umožňuje prezerať a následne nahrávať na určité médiá „live“ obrázky, ktoré nasnímajú bezpečnostné kamery.
Nedávny výskum zistil, že nehnuteľnosti bez bezpečnostných kamerových systémov sú 2,7-krát náchylnejšie na vlámania ako tie, kde sú zariadenia. Tak ich skombinujte so zvyšnými odporúčaniami a váš domov bude v bezpečí nech ste kdekoľvek.
Zdroj obrázka: Andrii Yalanskyi/Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!