hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Čo by ste mali mať na pamäti pri výbere detských šperkov

dátum pridania: 31.08.21-11:52

Deti si vyberajú a riešia takmer všetky veci po vzore dospelých a prejavuje sa to aj v záujme o šperky. Prvé hodinky, prsteň alebo náušnice sú skutočnými pokladmi, ktoré si vážia a vždy v pamäti spájajú s darcom a udalosťou, počas ktorej boli prijaté. Sortiment je obrovský. Výber doplnkov pre dieťa je však oveľa ťažší, pretože musíte myslieť nielen na vonkajší vzhľad, ale aj bezpečnosť šperkov.

Naše rady vám v tomto smere určite pomôžu!
 
Kvalita a bezpečnosť
Niektorí dospelí vyberajú svojim potomkom lacné šperky z obavy, že by ich mohli poškodiť alebo stratiť. V tomto prípade by sa však v prvom rade malo myslieť na bezpečnosť materiálov, z ktorých sú tieto šperky vyrobené. Investícia do kvalitnejších detských šperkov však znamená aj vašu väčšiu istotu v ich používaní a dlhodobo krásnom vzhľade.
 
Po kúpe detských šperkov si počas prvých dní všímajte aj reakciu detského tela na to či ono príslušenstvo. Výrobok dezinfikujte alkoholom alebo antiseptikom, najmä nové detské náušnice. Ak sa vyskytne alergická reakcia vo forme svrbenia, začervenania alebo zmeny farby pokožky, potom by bolo vhodné nosenie príslušenstva zvážiť.
 
Materiály
Dlhodobé nosenie šperkov, s výnimkou náušníc, u detí asi nehrozí. To však neznamená, že by ste sa mali spoliehať na lacnejšie materiály. 
Zárukou vašej a spokojnosti detí je zlato, striebro alebo chirurgická oceľ. Alternatívou k zlatým šperkom je ich pozlátený náprotivok, ktorý je často vyrobený zo striebra. Takéto šperky vyzerajú podobne ako zlato, ale sú cenovo dostupnejšie a hlavne bezpečné pre každé dieťa.
 
Rozmery
Detské šperky sa líšia od dospelých nielen dizajnom, ale aj veľkosťou. Pri výbere šperkov by ste sa preto mali zamerať aj na vek, vzhľad a farbu. Pretože nevhodne veľké príslušenstvo na deťoch vyzerá dosť smiešne a okrem toho môže spôsobiť nepohodlie. 
Mnoho značiek šperkov ponúka modely, ktoré s dieťaťom doslova rastú a majú nastaviteľnú veľkosť. Môžu to byť retiazky a náramky s ďalšími článkami, otvorené prstene alebo transformačné náušnice.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!