hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Dôvody, prečo je odpočinok a zotavenie pre telo dôležité

dátum pridania: 25.02.20-13:09

Počet vykonaných krokov, celkový čas činnosti, počet spálených kalórií - sledovanie všetkých týchto dôležitých údajov nám pomáha žiť zdravšie a naplňujúcim spôsobom života, či viesť aktívnejší životný štýl. Často však zabúdame na dôležitú úlohu správneho odpočinku a neuvedomujeme si, prečo naše telo potrebuje pauzu.

Predchádzate zraneniam

Efektivita a vysoký výkon sú na pracovisku dôležité, no nikto z nás nie je zatiaľ stroj, ktorý sa dá za dve hodiny nabiť. Energiu si dopĺňame spánkom, správnou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou. 

Pokiaľ, ale nič z tohto zoznamu nefunguje, cena produktivity môže byť vysoká a namiesto splnených úloh robíme chyby, kde sa niektoré z tých najhorších môžu prejaviť aj na našom zhoršenom zdraví. Lacná dovolenka v obľúbenom rezorte sa preto cení a určite vám prospeje.

lacná dovolenka

Odreagujete svoju myseľ

V práci je často potrebné, aby váš mozog spracoval obrovské množstvo informácií. Pri vysokej záťaži však nemá ani najmenšiu šancu si všetko zapamätať a registrovať. Aj to sa môže podpísať na chybách a problémoch pri práci. 

Vyberte si dovolenku na Korfu. Zmeníte prostredie, zabavíte sa a zabudnete na problémy a starosti. 

Vyhnete sa stresu

Mierna hladina stresu je pre telo potrebná. Množstvo povinnosti, ktoré ale v práci a v súkromnom živote máme, jeho hodnoty zvyšuje. Negatívnym dôsledkom takéhoto stavu sú potom rôzne závažné ochorenia, oslabená imunita a vyčerpanie. 

Na dovolenke môžete vypnúť, pretože tu bude vašou jedinou starosťou iba to, ako sa dobre zabaviť a vyplniť dni voľna správnym relaxom. Spoznáte inú kultúru, tradície a chuť exotických jedál, ktorých príprava už konečne nebude vo vašej réžii. 

Zdroj obrázka: Ollyy/Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!