hľadať

Zaujalo násviac  

nie sú údaje

Júlia ZELENÁ & Lea FEKETE

dátum pridania: 04.10.17-07:43

Vernisáž sa uskutoční tento štvrtok, 5. októbra 2017 o 17.00 hod. v Múzeum Vojtecha Löfflera, Alžbetina 20, Košice – Staré Mesto.

Dve odevné výtvarníčky sa predstavia so svojou tvorbou v Múzeu Vojtecha Löfflera v októbri 2017.Výstava je realizovaná v rámci Višegrádskych dní. Výtvarné spojenie týchto dvoch autoriek nepredstavuje len „farebné spojenie“ Zelená – Fekete (maďarsky čierna, čierny) a prepojenie dvoch koncov republiky, ale najmä spoločné profesijné smerovanie. Júlia aj Lea sú odevné dizajnérky, ktorých tvorba sa rozšírila a posunula do rôznych oblastí výtvarného umenia.

Júlia Zelená žije v Košiciach a jej tvorba sa už od začiatku „delila“ na odevnú a výtvarnú. Zatiaľ čo odevná tvorba vychádza priamo z predstáv konkrétneho klienta, jej výtvarná tvorba je špecifická, prejav prešiel výraznou transformáciou od závesných hodvábnych textílií až po viacvrstevné veľkoplošné obrazy, kombinovanie hodvábu s akrylom či precíznu ornamentálnu kresbu. Júliinou silnou stránkou je mimoriadny cit pre farbu, pomocou ktorej vytvára vo svojich obrazoch pokoj a harmóniu.

Lea Fekete je rešpektovanou osobnosťou v oblasti odevného dizajnu, avšak najmä otvorenosť novým podnetom a snaha o sebavyjadrenie ju viedli k voľnej tvorbe. Vytvára odevné či interiérové doplnky a autorské šperky, pri ktorých využíva rôzne sochárske postupy. V textilných obrazoch ide väčšinou o väčšie formáty realizované niťou, vláknami alebo pradenom, často prepojené s modernými chladnými materiálmi. Jej diela sú dynamické a farebne expresívne. Oblasti jej tvorby sa navzájom ovplyvňujú, čo sa v konečnom dôsledku odráža aj na jej odevných kolekciách.

Vernisáž tejto výstavy sa uskutoční vo štvrtok 05. septembra 2017 o 17.00 hod. v Múzeu Vojtecha Löfflera (Alžbetina 20, Košice). Kurátorkou výstavy je PhDr. Edita Vološčuková a výstava potrvá do 05. novembra 2017.

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!