hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Kam v Košiciach na čínu?

dátum pridania: 25.09.19-10:15

Či v Košiciach žijete, pracujete, alebo študujete, nikdy nezaškodí vedieť, kde natrafíte na kvalitnú ázijskú kuchyňu.

Tradičné čínske polievky alebo sushi
Každý raz za čas dostane chuť na tú jedinečnú atmosféru ázijských krajín, a ešte viac na ich pokrmy. Obedy a večere nemusia prebiehať vždy rovnako. Raz rezník so zemiakmi, potom kvalitná porcia kačky s bambusovými výhonkami. Obedy v ázijských reštauráciách si vychutnáte rovnako sami ako v spoločnosti svojej lásky či priateľov. Vaše oči, no i chuťové bunky však budú tak dokonale zamestnané naservírovaným jedlom, vôňami či okolitými dekoráciami, že vlastne bude aj škoda reči. A možno sa vám bude chcieť skôr porozprávať s personálom z ázijských krajín. Za okienkom sa kde-tu mihne kuchárova biela čapica a objednávku prevezme a vybaví milá Číňanka, ktorej napriek typickému prízvuku veľmi dobre rozumiete. Donappetit našiel reštaurácie, kde si svoje ázijské jedlo vychutnáte v Košiciach najviac.  
 
kam v kosiciach na cinu
 
Populárne ázijské bistrá v Košiciach
Len sa rýchlo najesť a potom letieť za pracovnými povinnosťami? V tom prípade poslúžia ázijské bistrá, ktoré dokážu rýchlo pohostiť veľký počet stravníkov. Už ako vojdete do niektorej z prevádzok, zavalí vás vôňa cudzokrajného korenia a do očí vám bije pestrofarebnosť vybavenia, ale aj jedál. Je jedno, či si v ázijskom bistre v Košiciach a okolí dáte obedové menu alebo večeru aj s polievkou, alebo ich zhltnete tak, že aj zabudnete, že ste boli jesť, podstatné je, že vaše brušká, ale i peňaženky budú spokojné. Že vám vo vlasoch ostala príjemná vôňa ázijskej kuchyne? To s tým chodí, aspoň si na svoj kulinársky zážitok spomeniete počas celého dňa. V Košiciach sa skvelo najete napríklad v Ázijskom bistre Lotus na Žriedlovej alebo vo Vietnamskej reštaurácii na Južnej triede s tradičnou ázijskou kuchyňou. 
 
Ázijské jedlá spod rúk slovenských šéfkuchárov
Ak máte radi ten pocit, keď sa pred druhými môžete pochváliť niečím výnimočným, sadnite si napríklad do Maiko Sushi na Hlavnú ulicu v Košiciach. A nezabudnite to postnúť na sociálnej sieti. Táto ázijská reštaurácia nachádzajúca sa priamo v priestoroch známeho hotela okrem jedinečného dizajnu poteší aj špecialitami spod rúk vychýreného šéfkuchára, ktorého mal vo výcviku sám veľký Jaroslav Židek. Prevádzka disponuje parkoviskom, klimatizáciou a japonské špeciality si môžete objednať aj na donášku. Iný nápad? Ázijská reštaurácia Grace na Štúrovej okrem výborného jedla poteší aj detským kútikom či štedrým priestorom pre veľké partie hostí. Skúsení ázijskí kuchári vám tam k obedovému menu naservírujú polievku podľa vlastného výberu zdarma a ešte si aj pozriete športový zápas. Čínska reštaurácia Mandarin na Toryskej s donáškou čínskych jedál v Košiciach začala ako prvá. Potešia vás originálne chute Číny a milý cudzokrajný personál. Ponuka je taká široká, že ani my v Donappetit by sme si nevedeli vybrať.  
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!