hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ktoré výhody vysokozdvižných vozíkov vám zjednodušia vaše podnikanie?

dátum pridania: 26.02.22-20:34

Vysokozdvižné vozíky sa stali v podnikaní, priemysle a logistike nenahraditeľnými zariadeniami. Existujú rôzne typy, konštrukcie, koncepcie pohonu, oblasti použitia a výrobcovia, pričom každý model je vhodný pre veľmi špecifické oblasti použitia

Rovnako však existujú výhody, vďaka ktorým sú jednotlivé procesy jednoduchšie, efektívnejšie a viac rentabilné. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ktoré presne to sú a ako vyberať, aby ste ich potom mohli spolu s ich špeciálnym bočným posuvom využiť aj v praxi.

vysokozdvizne voziky kosice

Kritériá výberu a požiadavky na vysokozdvižné vozíky

Najdôležitejším kritériom pri výbere vysokozdvižného vozíka je budúca oblasť použitia. Každé odvetvie má špeciálne požiadavky na funkciu a výkon vysokozdvižného vozíka. Aj vy by ste to mali preto pred jeho kúpou dôkladne zhodnotiť. Konkrétne to znamená vedieť, aký ťažký a veľký bude prepravovaný tovar?

Musí byť vysokozdvižný vozík vybavený na vonkajšie použitie? Ako vysoko má byť tovar naskladaný? Až po zodpovedaní týchto otázok sa môžete rozhodnúť o kúpe. Úlohu často zohrávajú aj zákonné požiadavky. V halách je napríklad zakázané používať vysokozdvižné vozíky s dieselovým pohonom. 

Na druhú stranu treba tiež vedieť, že samotné vysokozdvižné vozíky vždy nestačia a budete k nim zrejme potrebovať aj univerzálne zvierajúce vidlice na VZV.

Výhody, ktoré vám použitie VZV prinesie

Medzi základné výhody vysokozdvižných vozíkov nepatrí len dobrý výkon so špeciálnym pohonom. Oceníte aj ich ďalšie výhody, medzi ktoré patria:

  • Vnútorné a vonkajšie použitie.
  • Jednoduché aplikácia.
  • Dlhé servisné intervaly.
  • Ideálny a efektívny rozvoj sily.

Samozrejme, komfort používania týchto zariadení zvyšuje aj na používanie vyškolený ľudský zdroj, ktorý však musí dbať na svoju a bezpečnosť okolia. Ak nič dôležité ale pri ich výbere nepodceníte a zvážite, kde a na čo sa budú používať, určite vám vaše podnikanie alebo riadenie skladu zjednodušia. 

Zdroj obrázka: Pavel Ilyukhin/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!