hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

„Moje druhé Ja“

dátum pridania: 06.04.17-11:43

Vernisáž výstavy výtvarných diel Janka Lehotského v Múzeu Vojtecha Löfflera (Alžbetina 20, Košice) 6. apríl 2017 o 17. 00 hod.

Výstava približuje výtvarný rozmer jedného z najúspešnejších tvorcov modernej slovenskej populárnej hudby, Janka Lehotského, dlhoročného lídra skupiny Modus.
Skladateľ, hudobník, interpret objavil v sebe ďalší tvorivý rozmer, ktorý prezentuje súčasná výstava, koncipovaná do troch blokov – obraz, kameň a drevo, doplnené pôsobivými veľkoplošnými fotografiami. Ťažisko výstavy je sústredené na invenčné reliéfy – tvorené prírodou ako samorast, či kôra stromu, pomenované pôvabne ironickými názvami (Ainštajn, Švarcenberg, Kultúrny atašé...). Rovnako pomenovanie kamenných objektov je prejavom autorovej hravej tvorivosti (Spiaca krásavica, Monalíza kamenná,...)
Výstava je príspevkom k nadchádzajúcemu životnému jubileu autora (16. 4. 1947).

Súčasťou vernisáže bude prezentácia publikácií Ing. arch. Pavla Mrázka. Absolvent Stavebnej fakulty SVŠT, autor mnohých architektonických realizácií, venuje pozornosť štúdiu neexaktných duchovných vied. Architektúru vníma aj z iného, ako bežne zaužívaného pohľadu, kde práve objavovanie nehmotnej, skrytej stránky architektúry vyústilo k vydaniu kníh o kreativite.

Výstava potrvá do 30. apríla 2017.
Odborná inštalácia výstavy: PhDr. Mária Kostičová a pracovníci MVL Košice

Program vernisáže:
Janko Lehotský – spev, klavír
Hosť vernisáže:
Pavol Mrázek - prezentácia
jeho motivačných kníh o kreativite a vedomí

moje druhe ja
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!