hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Najlepšie tipy pre dlhú životnosť ojazdeného auta

dátum pridania: 25.11.21-20:37

Napriek tomu, že ja každé jedno nové auto už od výroby vybavené určitými funkciami a výkonom, v priebehu času a neustáleho pokroku aj ten najnovší model starne. Kúpa ďalšieho nového auta je nereálna, preto sa mnohí majitelia svojich vozidiel spoliehajú na možnosti predĺženia jeho životnosti.

Ktoré úpravy môžete na tento účel využiť aj vy?

výkonné palivové čerpadlá

Základom úspechu je pravidelná výmena oleja

Motorový olej maže, stará sa o výkonné palivové čerpadlá, znižuje trenie medzi pohyblivými časťami, zachytáva kovové častice a zvyšky spaľovania spôsobené opotrebovaním. Prísady v oleji udržujú zvyšky v suspenzii a zabraňujú usadzovaniu v motore. V určitom okamihu je však olej nasýtený nečistotami. Vymeňte ho preto aspoň raz za rok, pričom dbajte na údaje výrobcu o type a viskozite oleja.

Dodržiavané intervaly údržby

Len ak dielňa vášho autoservisu zaškrtne každý kontrolný bod v pláne kontrol presne podľa pokynov výrobcu, skutočne neprehliadnete žiadne chyby. Každý roh auta alebo dôležité vymedzovacie krúžky sú tu predsa detailne kontrolované, akékoľvek poškodenie je detekované a opravené v počiatočnom štádiu. 

Pravidelné upratovanie

Tu nemáme na mysli pravidelné cesty po autoumyvárni. Umývacie kefy sa na veľa miest nedostanú. Hrany dverí a kapoty, podbehy a spodok karosérie pravidelne čistite ručne alebo pomocou vysokotlakového čističa, pretože práve tu sa ukrývajú zdroje nečistôt a hrdze.

Chráňte podvozok a pneumatiky

Každý, kto vo vysokej rýchlosti narazí cez obrubníky a prepadne cez výmole, pri rýchlom pohybe opotrebuje pneumatiky, nápravu a kĺby riadenia. Vnútorné poškodenie pneumatík, ako sú roztrhnuté závity kostry, je nebezpečné, pretože ich zvonku nie je vidieť a hrozí prasknutie pneumatík. Ochranou, lepšími jazdnými vlastnosťami a kontrolou tomu ale môžete predísť. Tak na to myslite, nielen teraz pred príchodom krutej zimy. 

Zdroj obrázka: TSViPhoto/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!