hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Niekoľko tipov, ako ochrániť vaše vozidlo pred nechceným odcudzením

dátum pridania: 28.03.20-20:46

Krádež z automobilu je pomerne častý jav a často sa vyskytuje v dôsledku nedbanlivosti samotných majiteľov. Nakoľko je ale kúpa nového vozidla často celoživotnou investíciou, je dobré na jeho bezpečnosť dbať vo zvýšenej miere. My vám v tom trochu pomôžeme.

 

Predstavíme si niekoľko jednoduchých spôsobov, ako svoje auto ochrániť, vďaka čomu budete môcť konečne dobre spať a viac sa sústrediť na iné dôležitejšie veci. Spolu s pohodlným nezávislým kúrením to bude to najlepšie, čo môžete pre seba a svoje auto urobiť.

nezávisle kurenie do auta

Vyberte si spoľahlivý alarm

Vo väčšine moderných automobilov je zabudovaný štandardný alarm. Hackeri sú však prefíkaní a mnohé systémy moderného zabezpečenia vedia už dobre obísť. Preto je v rámci lepšieho zabezpečenia auta proti krádeži vyberať aj ďalšie spoľahlivé systémy.

Čím viac toho bude, tým viac snahu o odcudzenie vozidla páchateľovi skomplikujete. 

Nenechávajte cennosti v priestore pre cestujúcich

Aby sa znížilo riziko, že sa stanete obeťou votrelcov, bezpečnostné hliadky vás vyzývajú, aby ste vo vozidle nenechávali tašky, telefóny, registrátory a iné cennosti. Najhoršie, čo môžete urobiť pre svoje auto, je upútať pozornosť nečestných ľudí a nechať cenné veci v kabíne. Ak nemáte príležitosť vziať si všetky takéto veci so sebou, pred začiatkom cesty ich preneste do batožinového priestoru.

Zamknite auto a nenechávajte kľúče v zapaľovaní

Po každom opustení vozidla by ste ho mali uzamknúť. Dokonca aj na čerpacích staniciach alebo v pneuservise. Pamätajte tiež na najjednoduchšiu schému votrelcov založenú na rozptyľovaní vodiča. Zatiaľ čo jeden človek rozptyľuje vodiča hovorením alebo požiadaním o pomoc, jeho partner rýchlo otvorí zadné dvere a vyzdvihne cenné predmety z priestoru pre cestujúcich.

Vyberte si dobré a bezpečné parkovacie miesto

V noci je najlepšie nechať svoje auto v garáži alebo na parkovisku s nepretržitou bezpečnostnou službou, ak to nie je možné, potom je vhodné hľadať osvetlenú plochu v oblasti pokrytia kamerami.

Pamätajte, že integrita vašich vecí závisí predovšetkým od vás - vašej opatrnosti a pozornosti. A ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých a užitočných odporúčaní, môžete svoje auto ochrániť pred rukami útočníkov oveľa lepšie a ľahšie.

Zdroj obrázka: Andy Dean Photography/Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!