hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Poľovnícka výbava: Čo všetko vám uľahčí pobyt v drsnej prírode?

dátum pridania: 27.08.22-14:18

Pre niektoré druhy zvierat sa už začala, v iných prípadoch lovecká sezóna ešte len príde. Preto sa treba na jej príchod adekvátne pripraviť. To spojenie, ktoré cítite s matkou prírodou vám za tú námahu predsa stojí.

Aj vďaka správnej výbave vám nehrozí, že vám tento dokonalý zážitok z lovu nič nepokazí. Ak naopak nemáte na poľovačke vhodné vybavenie, mohlo by to celú situáciu znepríjemniť, sťažiť – alebo čo je najhoršie ohroziť vašu bezpečnosť.
Príliš veľká záťaž v kombinácii so skalnatým terénom a vysokým prevýšením moc dobre neznie. Ak teda nechcete ľutovať, že ste sa vybrali do prírody bez adekvátne výbavy, radšej si všetko dobre pripravte a premyslite.
kavlitne polovnicke oblecenie kosice

Kvalitné poľovnícke oblečenie je základ
Ak sa vydáte do prírody bez vhodného oblečenia, veci sa môžu začať veľmi rýchlo kaziť. Príprava v podobe výberu správneho odevu však do značnej miery závisí od vášho regiónu a jeho klímy. Tu sú ale niektoré zo základných vecí, ktoré zostávajú väčšinou rovnaké bez ohľadu na to, kde sa nachádzate:
Ľahká bunda do dažďa patrí k základnému poľovníckemu oblečeniu. Je väčšinou vzdušná a pritom pevná, takže sa zmestí do batohu. Pred odchodom alebo dokonca plánovaním lovu by ste si však mali skontrolovať aj miestne správy o počasí.
Ak očakávate dážď (a aj keď nie), takáto ľahká bunda vás môže zachrániť nielen pred premoknutím. Nezabudnite na to, aby nebola moc hlučná, pretože inak by vám asi pri love a pozorovaní prírody veľa úspechu nepriniesla.
Môže to znieť hlúpo, ale aj obyčajný nevhodný pár ponožiek môže brániť vašej schopnosti loviť. Uprednostnite naopak pár ponožiek z kvalitnejších materiálov, ktoré odvádzajú vlhkosť, poskytujú ochranu a zabraňujú vzniku pľuzgierov. K tomu si vyberte vhodné topánky, ktoré by mali byť odolné voči vode, pevné a maskované.


Moderná elektronika
Moderná technológia je pre súčasných poľovníkov skutočným požehnaním. Plne si preto nabite svoj telefón. Mapa v mobile s GPS signálom je často na nezaplatenie.
Aj dobrý diaľkomer by vám mohol dodať sebadôveru, ktorú potrebujete, aby ste mohli strieľať na nejaký cieľ. Dobrá prenosná nabíjačka môže predĺžiť životnosť vášho telefónu.
Ak lovíte s kamarátom alebo skupinou, budete potrebovať obojsmernú vysielačku. Je to najlepší spôsob, ako zostať pri love v bezpečí. Nesmierne veľký komfort a výhody pri love vám poskytne prítomnosť poľovníckej termovízie v batohu.
Pohyb v prírode a pozorovanie okolia či objektov za zhoršených podmienok budú s touto technológiou oveľa jednoduchšie.
Ak na nič z nášho zoznamu nezabudnete, úspech lovu a pobytu v prírode by mal byť zaručený.
Zdroj obrázka: K_E_N/Shutterstock.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!