hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Potrebujete autonómny kanalizačný systém a ušetriť na spotrebe pitnej vody?

dátum pridania: 13.01.20-21:19

Napriek dobre rozvinutej infraštruktúre miest a obcí na Slovensku, pomerne veľký počet obyvateľov stále obýva územia, ktoré sú pre riešenie niektorých štruktúr nedostupné. Reč je najmä o verejnom kanalizačnom systéme a jeho prepojenosti s jednotlivými obydliami. V takom prípade sa majitelia rodinných domov musia postarať o odtok odpadových vôd a splaškov sami.

Výber autonómnych kanalizačných systémov a ich kvalita je ale z roka na rok vyššia, o čom sa v prípade potreby môžete presvedčiť v našom článku. Predstavíme vám niekoľko riešení, ktoré by vám doma alebo na vašej chate mohli dobre pomôcť. 

žumpy kosice

Žumpy Košice

Máte problém vo svojom okolí s napojením domu na verejnú kanalizáciu? Slovensko je krásna, no pomerne hornatá krajina, čo platí pre východné okresy dvojnásobne. V takýchto náročnejších terénoch je potom hľadať vhodné riešenie náročné. Našťastie sú kvalitné žumpy v Košiciach dostupné a pripravené priamo pre váš pozemok. Stačí si zvoliť správny typ, veľkosť a vhodné umiestnenie. 

Nádrže na dažďovú vodu

Ceny za energie sa od nového roka zvyšujú. Hľadanie úspor bude preto predmetom záujmu v každej jednej domácnosti. Veľmi dobre môžete ušetriť napríklad na spotrebe vody. Umiestnite na svoj dvor dostatočne veľké nádrže na dažďovú vodu a s hospodárením tejto vzácnej tekutiny sa môže začať.

Prečo sa oplatí zbierať dažďovú vodu?

Dôvodov je niekoľko. Použitie tejto prírodnej vody vám môže nielen ušetriť priamo vodu, ale aj znížiť náklady na servis čerpacích a čistiacich zariadení, a tým vám vo vašom vrecku ušetriť peniaze. Na inštaláciu zariadenia na zachytávanie dažďovej vody nemusíte nič nikde registrovať - jedná sa iba o variant odvodňovacieho systému, ktorý vodu neodvádza, ale ju iba zhromažďuje.

Dažďová voda je väčšinou mäkšia ako tá z vodovodu, preto bude v nej účinok čistiaceho prostriedku lepší, nemusíte ho toľko minúť, o čom sa môžete presvedčiť hneď pri nasledujúcom praní. Neodporúčame vám používať takto nazbieranú vodu na varenie a konzumáciu. 

 

 

obrázok: shutterstock
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!