hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Pripravte sa na reguláciu prenikajúcich slnečných lúčov do interiéru

dátum pridania: 28.03.20-20:39

Žalúzie, ktoré boli kedysi atribútom nudných a šedých kancelárií, sa teraz aktívne používajú na aranžovanie bytov a domov. Zaberajú minimum priestoru, dokonale sa vysporiadajú s funkciou ochrany pred slnečným žiarením a zvedavými očami, a čo je najdôležitejšie, môžu sa stať dokonalou a jednoduchou dekoráciou interiéru.

Dnes sú kupujúcemu ponúkané žalúzie rôznych vzorov, materiálov a farieb a najširší sortiment sa tak stáva pre nepripraveného človeka skutočným „utrpením“. Vždy je preto lepšie, aby bol váš nákup kompletne vybavený, čo vám ale nebráni v tom, vopred si zistiť, ako zvoliť správne žalúzie, aké výhody a nevýhody majú ich rôzne typy a ktorá možnosť bude v každom konkrétnom prípade najlepšia.

vertikalne zaluzie kosice

Výhody a typy žalúzií

Moderné žalúzie, bez ohľadu na konštrukčné prvky, majú také výhody, ako:

 • úspora miesta a nízka konštrukčná hmotnosť;
 • praktickosť a ľahké použitie;
 • funkčnosť;
 • dostatok príležitostí na reguláciu toku slnečného svetla;
 • jednoduchosť pri odchode;
 • veľkolepá voľba.

Konkurujú obvyklým typom záclon a v tejto súťaži často víťazia. Navyše, pre organizáciu priestoru na balkóne sú takmer jedinou vhodnou možnosťou. Preto je na vás, aby ste si vhodné vertikálne žalúzie vybrali správne.

Materiál

Na výrobu žalúzií sa môžu použiť tieto najčastejšie materiály:

 • plast;
 • kov;
 • tkanina;
 • drevo;
 • bambus.

Multifaktoriálna možnosť je tiež možná, ak sa kombinujú dva alebo viac materiálov naraz. Dizajn a typ použitého materiálu významne ovplyvňujú vlastnosti a rozsah použitia žalúzií. Vyberajte ich ale s ohľadom na aktuálne zariadenie vášho interiéru.

Konštrukcia

Aké žalúzie si vybrať pre malé otváranie okien? Rozhodne horizontálne. Ich všestrannosť spočíva v tom, že sa dajú použiť na usporiadanie okien takmer akejkoľvek veľkosti a dokonca aj pre šikmé svetlíky. 

Ak chcete mať niečo originálnejšie, vyskúšajte moderné plissé rolety, ktoré dodajú oknu a priestoru nový nádych a veľmi jednoducho sa ovládajú.

Vertikálne žalúzie majú vynikajúci vzhľad, veľkú rozmanitosť dizajnu, sú pevné a praktické. Vedia vizuálne zvýšiť strop, jednoducho sa ovládajú a dajú použiť aj na zložitejšie tvary okien. 

Ktorý model si ale zvolíte, je len na vás. V každom prípade vám poslúžia a zaistia potrebnú reguláciu prirodzeného denného svetla v interiéri. No a samozrejme, dokonale „oživia“ priestor.

Zdroj obrázka: fotoplan/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!