hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Samko Tále na scéne Jorik

dátum pridania: 20.03.18-11:35

Hosťujúce divadlo z Prahy vystúpi dňa 12. 4. o 10:00 a 19:00 v Bábkovom divadle v Košiciach na scéne Jorik. Divadlo Venuše ve Švehlovce uvedie hru Samko Tále.

Dňa 12. apríla 2018 o 10:00 a 19:00 privítame na scéne JORIK hosťujúce Divadlo Venuše ve Švehlovce z Prahy, ktoré sa predstaví s monodrámou Samko Tále. Inscenácia je dramatizáciou slávnej novely slovenskej spisovateľky Daniely Kapitáňovej Samko Tále: Kniha o cintoríne. V predstavení exceluje herec Pavol Seriš, ktorý stvárňuje postavu mentálne zaostalého Samka.

samk tale

Podtitul hry by mohol znieť “čo všetko nenávidíme”, keďže Samko si robí zoznamy ľudí, ktorých nemá rád a ktorí podľa neho robia v jeho krajine neporiadok. Na zozname sú okrem iného Rómovia, Maďari a všetci cudzinci. Tvorcovia inscenácie sa snažili zakomponovať do hry aktuálne problémy, ktoré trápia nielen slovenskú spoločnosť a na ktoré Samko svojím tragikomickým spôsobom neustále upozorňuje.

V závere sa Samko rozhodne vstúpiť do Ľudovej strany Naše Slovensko, lebo tam je podľa neho jeho miesto. Za postavu Samka si Pavol Seriš vyslúžil niekoľko divadelných ocenení na festivaloch v Maroku, Taliansku, Estónsku i ďalších krajinách. Predstavenie je interaktívne a Pavol Seriš sa doňho snaží vtiahnuť aj publikum. Hra je vhodná pre divákov od 15 rokov. Na predstavenie prijímame objednávky od škôl a organizovaných skupín.
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!