KATE-BENIFUKI – ÚČINNÝ ČAJ PROTI ALERGIÁM A AS - Zdravie | moje Košice
 
moje Košice - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v  Košiciam - magazín moje Košice
hľadať: 
 

KATE-BENIFUKI – ÚČINNÝ ČAJ PROTI ALERGIÁM A ASTMÁM

dátum pridania: 28.03.11-13:25

Zelený čaj má svoju dlhú históriu a tradície. Jeho pozitívny vplyv na organizmus človeka je známy tisícročia. No ani v súčasnosti čaj nie je nemennou konštantou. Čoraz intenzívnejšie sa hľadajú sa nové kultivary i technológie, ako zlepšiť nielen vonné a chuťové vlastnosti zelených čajov, ale predovšetkým ich zdravotné účinky.

Japonská veda a čaje novej budúcnosti
Japonskí vedci sa v posledných rokoch upriamili na výskum zvyšovania liečivých vlastností zelených čajov. Využitím vhodných kultivarov čajovníkov a následného výberu špecifických technológií spracovania čajov prišli na svet čaje s mimoriadnymi liečivými účinkami. Na svetovom festivale čaju O-ča v japonskej Šizuoke sme sa zoznámili s týmito horúcimi novinkami i s ich špičkovými producentmi a niekoľko najzaujímavejších čajov sme následne priviezli na Slovensko. Najzaujímavejším a najúčinnejším z nich výborný japonský zelený čaj Kate-benifuki. Má rýchly účinok, príjemnú chuť a vysokú kvalitu. Týmto čajom sa dajú účinne liečiť neduhy, ktoré postihujú značnú časť našej populácie.

Katechíny proti precitlivelosti
Čaj Kate-benifuki obsahuje stokrát viac metylovaných katechínov (EGCG ) ako bežný zelený čaj. Práve vysoký obsah týchto látok v čaji efektívne pôsobí proti prejavom alergií, sennej nádche, katarom a zahlieňovaniu dýchacích ciest.
Základom čaju Kate-benifuki je kvalitný kultivar čajových kríkov Benifuki s vysokým obsahom katechínov v listoch. Tento kultivar je prirodzene vitálny a mimoriadne odolný proti vplyvom vonkajšieho prostredia. Následne spracovanie nazberaných lístkov je pre tento čaj špecifické. Lístky čaju sa zberajú skoro na jar no spracovávajú sa o niekoľko mesiacov neskôr. Tento proces zrenia zvyšuje obsah metylovaných katechínov v čaji.
Metylované katechíny obsiahnuté v čaji Kate-benifuki majú antialergickú povahu, celoročne pomáhajú v boji proti alergiám a výborne potláčajú aj ich zvýšený sezónny výskyt. Sú ľahko vstrebateľné tenkým červom a dlhšie zostávajú v krvi ako bežné katechíny. To pomáha ľuďom vyrovnať sa s alergickými prejavmi.
Japonskí vedci venujú štúdiu účinkov čaju Kate-benifuki zvýšenú pozornosť a ľudia ich výskum dopĺňajú vlastnými skúsenosťami. Mnohí z nich si už obdobia so zvýšeným výskytom alergénov alebo prechádzky po prírode bez tohto čaju nevedia ani predstaviť. Pravidelné pitie čaju Kate-benifuki počas kritického obdobia môže nahradiť užívanie liekov ako to potvrdili mnohí pacienti u nás i v zahraničí. Je dobré, že človek si môže posilniť svoje zdravie takým prirodzeným spôsobom. Navyše čaj Kate-benifuki je veľmi príjemným čajom. Má drobný list, teplú vôňu a žltozelený nálev.

ZDRAVOTNÉ ÚČINKY ČAJU BENIFUKI:
· Výrazné antialergické vlastnosti
· Pomáha pri senných nádchach
· Pomáha pri podráždeniach, upchanom nose i pri svrbení očí
· Celoročne i sezónne znižuje výskyt alergií
· Zvyšuje obranyschopnosť organizmu
· Zlepšuje telesný metabolizmus
· Nastoľuje rovnováhu vnútorného prostredia

PRÍPRAVA ČAJU KATE-BENIFKI
Čaj Kate-benifuki je viacnálevový. To znamená, že je správne zaliať lístočky čaju niekoľkokrát za sebou (pozor, vždy počas jediného posedenia kým nevychladnú). Tým sa do čajových nálevov dostávajú ľahko, stredne i ťažšie rozpustné látky obsiahnuté v čajovom liste.
Lyžičku čajových lístočkov ( 5 g) nasypeme do menšej vyhriatej čajovej kanvičky a zalejeme 70°C vodou (cca 2 Dl), ktorá krátko prešla varom. Čaj lúhujeme 1-2 minúty, potom ho zlejeme do misky, vypijeme ho a lístočky, ktoré zostali v kanvičke zalejeme zatiaľ ešte raz. Takto si môžeme pripraviť a vypiť niekoľko nálevov čaju (odporúčame 2-3 nálevy, ale podľa chuti ich môže byť aj viac). Pozor, ešte raz zdôrazňujeme, že všetky nálevy čaju si pripravujeme počas 1 posedenia, kým sú čajové lístočky v kanvičke teplé. Po vychladnutí zalievaných lístkov už čaj nepijeme a studené čajové lístočky viac nezalievame! Hlavne si ich neodkladáme napríklad na druhý deň, pretože dlhším pozvoľným chladnutím sa mení liečivý charakter čaju.
Čaj Kate-benifuki odporúčame piť ako kúru. Počas 3-4 týždňov ich pijeme denne. Potom je dobre urobiť rovnako dlhú prestávku a pokračovať ďalšou kúrou, prípadne čaje ďalej užívať sporadicky podľa potreby.

Pre zvýšenie liečivého efektu a pozitívneho zážitku z pitia čaju odporúčame pripravovať čaje na čajovom mori klasickým čínskym spôsobom nazývaným Kung-fu-čcha. Je dôležité piť čaje nielen z povinnosti ako liečivo, ale pri ich príprave i popíjaní zrelaxovať, uvoľniť sa a prerušiť zabehnutý denný stereotyp. Na zdravie!

RNDr. Alena Ondejčíková
ČAJOVŇA DOBRÝCH ĽUDÍ
http://www.e-tea.eu/

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok