Čo sú deflektory a aké sú ich výhody

dátum: 29.06.22-08:17

Deflektory sú užitočné auto doplnky, ktoré poskytujú vyšší komfort alebo ochranu auta pred poškriabaním. Prečo sa oplatí využiť deflektor prednej kapoty a deflektory okien?

Deflektory okien

Deflektory bočných okien vám zabezpečia komfortnejšiu jazdu počas celého roka. Ich primárnou funkciou je znížiť hluk pri otvorenom okne a vyššej rýchlosti. Okrem toho vám umožní mať pootvorené okno aj v prípade sneženia alebo dažďa bez toho, aby ste vplyvy počasia pocítili vo vnútri auta. Zabraňujú tak aj zahmlievaniu okien. Deflektory okien auta majú tmavú farbu a sú priehľadné, takže do určitej mier eliminujú aj niekedy nepríjemné slnečné lúče. Okrem toho s deflektormi získa auto o niečo štýlovejší vzhľad. Kupujte deflektory, ktoré sú určené pre model vášho auta a montáž bude hračka. 

deflektory okien kosice

Deflektor kapoty

Deflektor prednej kapoty má za úlohu chrániť kapotu a čelné sklo pred poškriabaním alebo poškodením drobnými kamienkami, hmyzom či rôznymi malými časticami. K poškodeniu môže prísť predovšetkým pri vyššej rýchlosti. Deflektor má tiež schopnosť usmerňovať prúdiaci vzduch a znižovať znečisťovanie čelného skla. Aj v tomto prípade si vyberajte podľa modelu vozidla. Montáž je naozaj nenáročná a určite ju zvládnete. 

Výhody deflektorov

Deflektory sú cenovo dostupné doplnky, ktoré zvyšujú komfort aj bezpečnosť a znižujú riziko poškodenia čelného skla. Dostupné takmer pre každý model vozidla a ich inštalácia je jednoduchá, takže ju zvládnete aj samy. Kúpiť ich môžete v kamenných predajniach alebo v e-shopoch, ktoré ponúkajú veľký výber pre všetky modely vozidiel. Okrem praktických výhod menia do určitej miery aj vzhľad vozidla, čo je vo väčšine prípadov vnímané pozitívne. Okenné deflektory by mali byť z priehľadného materiálu ale vždy by malo ísť o odolný a trvácny materiál.  

Zdroj obrázka: hendra yuwana/Shutterstock.com