Vytvorte si perfektný a pohodlný kútik na produktívnu prácu

dátum: 29.06.22-07:45

Aj keď pracujete iba z domu, nie je to dôvod na to, aby ste si na nepohodlnom kresle poškodili chrbát, zasadili svoj zrak do polotmavej miestnosti a podráždením vytrhli nabíjačku z klbka drôtov. Ukážeme vám, ako si vybaviť mini kanceláriu a čo treba brať do úvahy, aby bola práca z domu pre vás rovnako produktívna a príjemná ako v klasickej kancelárii.

Vyberte si najlepšie miesto v dome
Treba si uvedomiť, že práca vás živí a umožňuje vám dopriať si potrebný komfort a luxus. A nakoľko je pre mnohých z nás jediný spôsob, ako si tento štandard udržať aj v neľahkej dobe, práca z domu, mali by ste si na ňu vytvoriť tie najlepšie podmienky.
Odporučiť vám, ktorá časť vášho domu je na tento účel vhodná však nemôžeme, pretože každý interiér je špecifický a iný. Dobrým riešením však je, ak bude vaša pracovňa oddelená od zvyšku domácnosti.
Po prvé, takáto organizácia vám umožní pracovať čo najefektívnejšie. Po druhé, toto je jediný spôsob, ako udržať rovnováhu medzi pracovným a osobným životom. Potom si stačí do tohto priestoru umiestniť tlačiareň s potrebnými tonermi HP a všetko ďalšie dôležité vybavenie na prácu.
Nepodceňujte organizáciu
Ak máte všetko potrebné, nestačí to len nahádzať na jedno miesto. Chaos na pracovnom stole sa odrazí aj vo vašej hlave a nebudete schopní sa na výkon sústrediť.
Pod správnou organizáciou sa rozumie dostatok a optimálne rozloženie úložných priestorov, pracovného stola, ale aj spomínanej tlačiarne s vždy plnými tonermi CE285A. Myslite pritom na dostatočné osvetlenie a dostatok čerstvého vzduchu.
Nezabúdajte na pauzy
Ani pri práci z domu nie je dobré sedieť celý deň za pracovným stolom. Váš mozog a telo vám to nakoniec ani nedovolia, pretože energia sa rýchlo vytratí, pri nesprávnom režime a pauzách ešte oveľa rýchlejšie.
Aby ste to ale zasa nepreháňali, nezostávajte na prestávke celý deň a nespoliehajte sa na to, že keď vás šéf nekontroluje a nevidí, môžete si dovoliť absentovať. Na konci mesiaca vás táto lenivosť dobehne a môže vám navodiť nepríjemný stres.
A pritom stačí tak málo, tak si to vyskúšajte a s prichádzajúcou jarou sa na lepšiu prácu vybavte všetkým potrebným.