Dokonalá krása a lesk zlatých šperkov. Ako na to?

dátum: 24.05.22-23:51

Majitelia šperkov sa často zaoberajú otázkou, ako ich obľúbené predmety z drahých kovov uchovať krásne a čisté tak, aby nedošlo k poškodeniu ich povrchu. Proces nie je ťažký. Procedúru môžete vykonať pomocou improvizovaných prostriedkov z domu, alebo zájsť k špecialistovi.

Zlaté retiazky rôznych väzieb  sú od nepamäti jedným z najobľúbenejších doplnkov u mužov i žien. Takéto atribúty vyzerajú skvele ako sólo, tak v tandeme s nádherným zlatým príveskom, takže informácie o tom, ako vyčistiť zlatú retiazku doma, zostávajú relevantné.

moderne zlate retiazky

Ako čistiť zlaté šperky doma ľahko a rýchlo?

Čím častejšie veci používame, bez ohľadu na to, z akého materiálu sú, tým viac ich opotrebúvame a ničíme. A platí to aj pri zlatých šperkoch. Uviesť ich do pôvodného stavu ale môžete veľmi jednoducho. Použitie bežných šampónov, gélov, práškov a iných hygienických potrieb by mohlo pomôcť. Takéto látky odstraňujú nečistoty nielen z tela, hlavy či riadu, ale aj z povrchu moderných zlatých retiazok.

Vyžaduje si to dodržanie určitých pravidiel

Pripravte si roztok z vody a toaletného mydla alebo iného čistiaceho prostriedku, výdatne napeňte a pretrite povrch starou kefkou na zuby s mäkkými štetinami.

Ak na šperku nie sú vložky z drahokamov a polodrahokamov, môžete príslušenstvo jednoducho uvariť v mydlovej vode a vysušiť.

Bežná zubná pasta si efektívne poradí s malými nečistotami. Malé množstvo nečistôt pritom dobre rozloží aj spomínaná zubná kefka. Potom všetko opláchnite a poriadne vysušte.

Samozrejme, platí to pri šperkoch z drahých kovov, nie pri lepenej bižutérii a lacných napodobeninách, ktoré aj tak dlho asi nosiť nebudete, pretože veľa nevydržia. 

Ak chcete mať istotu a krásnu retiazku bez týchto starostí, navštívte zlatníctvo. 

Zdroj obrázka: faferek/Shutterstock.com