Ochráňte svoju domácnosť pred nepríjemnými rizikovými faktormi

dátum: 29.06.22-08:17

Krátke dni so skorým súmrakom zvyšujú počet krádeží. Ani požiar sa v tomto období našim domovom nevyhýba. Vianočné svetlá a zapálené sviečky vedia narobiť poriadnu neplechu. Dobrou správou je, že týmto nepríjemným situáciám môžete predísť. Stačí si domácnosť vybaviť spoľahlivými bezpečnostnými systémami.

Poďme sa na ne spoločne pozrieť. 

modere kamerove systemy kosice

Kamerové systémy, na ktoré sa môžete spoľahnúť

Moderné kamerové systémy z Košíc zaznamenávajú všetko, čo sa deje v ich zornom poli. Mnohé modely sú napojené na online sieť, takže dianie v okolí objektu a kamier môžete sledovať naživo aj keď nie ste doma. 

Najlepšie modely vďaka svojim senzorom tiež rozpoznajú každý pohyb, či už spôsobený osobou, zvieraťom alebo vozidlom a môže vás upozorniť. Niektoré bezpečnostné kamery dokážu rozpoznať aj to, čo spôsobilo pohyb, takže susedova mačka na dvore nebude dôvodom na preplnenú schránku správ.

Stačí si vybrať na základe vašich potrieb a umiestniť moderný kamerový systém tak, aby dokázal zachytiť všetko potrebné. 

Včasná detekcia s požiarnou signalizáciou

Veľkým ohrozením bezpečnosti nášho domova je nielen zlodej, ale aj požiar. Účinný detektor dymu alebo špeciálna požiarna signalizácia je preto jedným z najdôležitejších bezpečnostných opatrení v domácnosti. 

Rozšírené a obľúbené sú hlásiče dymu, ktoré pracujú s optickými signálmi. Tu však závisí nielen od správneho výberu, s ktorým by vám mal poradiť profesionál, ale aj odbornej inštalácie v objekte. 

Rôzne typy optických detektorov dymu majú spoločné najmú ideálne miesto na montáž: na strop miestnosti, kde sa v prípade požiaru najskôr hromadí dym v dôsledku tepelného vztlaku. Výhodou modernejších modelov je, že vás na možnú detekciu požiaru upozornia aj na diaľku, keď nie ste doma. 

Mať strechu nad hlavou je v dnešnej náročnej dobe veľká vzácnosť, preto neváhajte s výberom profesionálnej ochrany ani sekundu a poistite sa. 

Zdroj obrázka: Sergey Lapin/Shutterstock.com