Jednoduchá regulácia škodlivín a vlhkosti v obytných priestoroch – Vetranie

dátum: 01.10.22-06:58

Akokoľvek sa snažíme doplniť si zásoby energie rôznymi výživovými doplnkami, bez kyslíka bude naša snaha zbytočná. Kyslík je transportovaný krvou po celom tele a je základnou požiadavkou pre všetky metabolické procesy v ľudskom organizme, a teda predpokladom energie, zdravia, vitality a pohody. V poslednom čase ho však máme v uzavretých priestoroch žalostne málo, čo treba čím skôr zmeniť. Ako?

Riešením je jednoduché a pravidelné vetranie. Hlavným zdrojom kyslíka pre človeka je predsa vzduch, ktorý dýchame. A pokiaľ otvoríme okno, vpustíme do interiéru jeho potrebné množstvo, aj keď ho pred silným slnkom chránia špeciálne žalúzie.
špeciálne žalúzie košice

Prečo môže zlý vzduch a vlhkosť viesť k zdravotným problémom?
Sprchovanie, kúpanie, varenie a vešanie bielizne. Všetky tieto a iné činnosti môžu viesť k zvýšenej vlhkosti v miestnostiach. Aký je však v tomto momente význam vetrania a kvality vzduchu pre vaše zdravie? Vlhkosť vnútorného vzduchu môže dráždiť dýchacie cesty a spôsobiť alergie a astmu. Vysoká vnútorná vlhkosť navyše podporuje tvorbu mikroorganizmov, ako sú baktérie a plesne.
V dôsledku nedostatočného vetrania sa zvyšuje koncentrácia škodlivín a vlhkosť, ktoré môžu byť v krajných prípadoch aj karcinogénne. Otvárať v pravidelných intervaloch okno má preto význam a kvalitné siete proti hmyzu vám to umožnia aj keď vonku lieta dotieravý hmyz.

Triky, ktoré môžu pomôcť zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri
Domáce zvieratá, upratovanie a vzduch v interiéri. Presne tak, aj tieto jednoduché opatrenia môžu zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri bez vetrania.
Správna starostlivosť o domáce zvieratá môže zvýšiť kvalitu vnútorného vzduchu. Ak ste alergik, mali by ste starostlivo prehodnotiť chovanie domácich zvierat vo všeobecnosti, pretože domáce zvieratá môžu zvýšiť koncentráciu jemného prachu a iných škodlivých látok v interiéri. Z tohto dôvodu dbajte na to, aby boli toalety denne čistené a dôkladne povysávané, aby sa zabránilo znečisťovaniu ovzdušia.
Na tento účel použite vysávač s takzvaným HEPA filtrom. Majú vysokú účinnosť a odstraňujú z podlahy aj tie najmenšie čiastočky. Do vzduchu v miestnosti sa tak najskôr nedostanú škodliviny s veľkosťou do 0,3 µm.
Okrem toho by ste mali svoje tvrdé podlahy pravidelne utierať, aby ste zabránili šíreniu znečisťujúcich látok. Pri upratovaní možno použiť domáce prostriedky, ako je sóda bikarbóna, prášok do pečiva, citrónová šťava alebo ocot, aby bolo ďalšie znečistenie čo najnižšie.
Zdroj obrázka: ronstik/Shutterstock.com