hľadať

Zaujalo násviac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Zvýšte svoj komfort a bývanie na vidieku

dátum pridania: 26.02.21-22:31

Bývanie na vidieku sa stáva trendom, ktorému prepadá čoraz viac ľudí. Môže za to viac súkromia, pohodlie, čistejšie prostredie a menej ruchu. Veľmi často však zabúdame, že takýto luxus niečo stojí. Veľmi veľa starostí vám ale môže spôsobiť i zabezpečenie odpadových vôd.

S kvalitnou žumpou sa však tomuto problému môžete vyhnúť. Prezradíme vám prečo?
Žumpa a jej výhody
Najjednoduchším a najdostupnejším riešením je uzavretá žumpa. Za všetkým je množstvo jej výhod, medzi ktoré patrí:

  • jednoduchosť dizajnu;
  • nízke mzdové náklady na inštaláciu;
  • minimálne obstarávacie náklady;
  • dostatočne veľká kapacita;
  • neznečisťuje životné prostredie;
  • minimálna údržba a starostlivosť;
  • možnosť inštalovať ďalšiu doplnkovú výbavu.

Samozrejme, veľmi veľa tiež závisí od toho, kde si túto nádrž zaobstaráte. Aj tu sa oplatí investovať do tej najvyššej kvality, aby ste mali s týmto dokonalým autonómnym systémom čo najmenej starostí a plnohodnotne vám slúžil veľmi veľa rokov. Skvelým riešením sú v tomto smere certifikované žumpy z Košíc.
Ako zvýšiť efektivitu a využitie žumpy
V prvom rade je dôležitý správny výber, pri ktorom by ste mali myslieť na počet členov v domácnosti a celkovú spotrebu vody. Je tiež potrebné zabezpečiť, aby sa do kanalizácie nedostalo nič hustejšie ako toaletný papier, inak sa nedá zabrániť jej upchatiu a poruchám. Ale aj tie sa dajú predsa vždy odstrániť.
Oplatí sa tiež zabezpečiť, aby objem odpadových vôd nepresahoval odporúčanú hladinu, inak bude zariadenie „zaplavené“. Vďaka tomu sa kvalita čistenia odpadových vôd výrazne zníži, navyše sa zo zariadenia vymyjú prospešné mikroorganizmy a voda začne páchnuť.
Dbajte aj na vhodné miesto a dostatočnú vzdialenosť žumpy od pozemku susedov a vášho domu. Po dodržaní všetkých dôležitých krokov vám ale bývanie a komfort dokáže toto autonómne zariadenie zvýšiť v maximálnej možnej miere. Tak to s ním skúste a nečakajte na pripojenie k verejnej kanalizácií.
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!